Mustafa'nın Kayfesi

Harita (enlem, boylam)40.233448, 25.898170
Kocaman çınar ağacının enerjisinden mi, kilisenin yaydığı dinginlikten mi yoksa Mustafa'nın güzelliğinden midir bilinmez ama burası size kendinizi çok iyi hissettirecek. Eski Rum köyü Kaleköy'ün meydanındaki ağaçların serinliğinde bir oturdunuz mu herşeyi unutup bütün gününüzü burada geçirmek isteyebilirsiniz!

Mustafa doğma büyüme Kaleköy'lü genç bir arkadaş. Arkasında köyün desteğiyle 2009 yazında açmış kahvesini. Sabahları zengin bir kahvaltı sunuyor. Kahvaltıdaki reçeller ve birçok ürün kendi aile mamulleri. Şirin kavanozlarda satışını da yapılıyor reçellerin.

Kahvaltı dışında tost, patates, damla sakızlı muhallebi gibi yiyecekler de bulunuyor. Tabi ki türk kahvesi, üstelik damla sakızlı olanı da var menüde. Bitki çayı çeşitlerini poşet değil de ot olarak hazırlaması incelikli bir yaklaşım. Ada dutlarından kendi üretimleri doğal karadut şurubunu mutlaka denemelisiniz.

Mustafa'nın Kayfesi günün her saati uğrayabileceğiniz, kitabınızı unutsanız da zengin dergi arşivi sayesinde okuma yapabileceğiniz, hem yiyeceklerinin hem de ortamının tadına doyamayacağınız bir mekan.


"Mustafa'nın Kayfesi" 76154 defa görüntülenmiştir