Nerede yemek istersiniz?
  • MENÜ

  • İmkanlar


Biyer Kafe&Dükkan

Harita (enlem, boylam)40.195069, 25.904717
2012 yılında açılan Biyer Kafe, adanın özgün ve hoş mekanlarından biri. Açıldığından beri kendini sürekli yenileyen mutfağı ile adanın takip edilen, vazgeçilmez mekanlarından biri olmuş. Türkiye'nin ilk yemek dergisini çıkaran grupta gazetecilik yapan Nilay Hanım, 10 küsür yıl önce adaya yerleşip bu tatlı mekanı açmış.

Kahvaltı için serpme, mini kahvaltı ya da tatlı-tuzlu pişi tabağı şeklinde seçenekler bulunuyor kafede. Her gün değişen ev yemekleri, özellikle MSG( aroma arttırıcı gıda katkı maddesi) kullanılmadan sadece tereyağı ve zeytinyağı ile pişiriliyor. Biyer, ev yemeklerine kendine göre yorumlayan, lezzet katan bir restoran. Gazel aşı, kaya koruklu pilav, otlu mantar, koruklu bamya gibi yemeklerden hangisinin o gün olduğunu dijital menüden kolaylıkla takip edebiliyorsunuz. Oğlak güveç, kendi ekmekleri ve köfteleri ile yaptıkları hamburger, ev yapımı yoğurt her gün bulabileceğiniz lezzetler.

Mevsim meyvelerinden hazırladıkları meyve suları, dondurmalı frappe, granito(buzlu espresso), ice americano, meyveli serin tatlar, tiramisu, cheese cake çeşitleri menüde öne çıkan diğer lezzetler. Veganlar için yulaf sütlü, chia tohumlu çeşitli tatlılar da eklenmiş menüsüne. 

Yemek sunumunu özel yaptırdıkları seramik tabaklarda yapmaları ne hoş bir detay. Biyer'in aynı zamanda bu seramik tabak ve fincanları, çeşitli doğal ürünleri, hediyelik eşyaları alabileceğiniz bir dükkan bölümü de bulunuyor. 

Yaz sezonunda yeriniz garanti etmek istiyorsanız akşam yemekleri için rezervasyon yapmanızda fayda var. Bu arada, bazı salılar kapalı olabiliyor, ama temmuz- ağustos tamamen açıklar.


"Biyer Kafe&Dükkan" 38716 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • MENÜ

  • İmkanlar