Nerede yemek istersiniz?
  • MENÜ

  • İmkanlar


Dimar Cafe

Harita (enlem, boylam)40.192594, 25.903966
Dimitri ve Maria 2015’de Yunanistan’dan adaya yerleşmiş bir aile. Dimitri’nin annesi Dereköylü, kendisi İstanbul’da doğmuş. 2016 yılında merkezin en güzel sokağına  açmışlar kafelerini. Bu sene aynı sokakta daha da özel bir noktaya taşınmışlar. Trafiğe kapalı sokağın en sonunda, tam ortada, tek katlı binası ile ne de yakışmış olduğu yere. Burası şimdi İmbros Derneği’nin de olduğu bir meydan aslında. Eskiden Vasilios’un meyhanesi olan tek katlı binası, şimdi sizi gün boyunca kahve-şarap içmeye, pizza yemeye davet ediyor.

Dimar’da sabah kahvesi içmek bir gelenek Rumlar arasında. Sabahtan Rum köylerinden merkeze inen adalılar, kahvelerini burada içiyorlar. Frappe, fredo cappuccine en çok içilen kahveler. Ev yapımı limonata, frozen ve smoothie çeşitleri de bulunuyor içecek menüsünde. 

Kafenin yiyecek menüsünde ev yapımı pizza çeşitleri dikkat çekiyor. Dimitri Yunanistan’da iken bir pizzacıda çalışıyormuş. Her sabah kendi hamurunu açarak yapıyor pizzalarını. Paket servisleri de bulunuyor. Plaja giderken yanınıza pizza götürmek iyi bir fikir olabilir. Pizza dışında tost ve İtalyan makarna çeşitleri de bulunuyor menüde.

İsterseniz Dimar’a sadece bira ya da şarap içmek için de uğrayabilirsiniz. Günün her saati bir sebebiniz olabilir, adanın yerlileri ile birlikte oturmanın, sadeliğin, doğallığın keyfi bir başka…


"Dimar Cafe" 3917 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • MENÜ

  • İmkanlar