Bi Yer

Harita (enlem, boylam)40.195069, 25.904717
2012 yılında açılan Bi Yer Kafe, adanın özgün ve hoş yerlerinden biri. Sadece ada merkezinde değil tüm adada böyle zevkli bir ortamda yemek yiyebileceğiniz mekan fazla değil. O yüzden mutlaka uğramalı, yemeklerin ve ortamın keyfini çıkarmalı...

Kahvaltılar anne kahvaltısı gibi, herşey ortaya geliyor. Ardından her gün değişen tencere yemekleri, özellikle MSG( aroma arttırıcı gıda katkı maddesi) kullanılmadan sadece tereyağı ve zeytinyağı ile pişiriliyor. Biyer'de oğlak kebabı, kuzu güveç gibi et yemekleri ve rezervasyon yapıldığı takdirde adanın deniz ürünleri de (kalamar, karides, meze ve balık çeşitleri) pişiriliyor.

Pancarlı, otlu soğuk çorbalar yazın çok iyi gidiyor. Biyer Spesiyal kendi yaptırdıkları ince tandır ekmeği üzerine 4 çeşit ada peyniri, zeytinyağı ve sarımsak sosu ile hazırlanıyor, mutlaka denemelisiniz. 

Mevsim meyvelerinden hazırladıkları meyve suları, dondurmalı frappe, granito(buzlu espresso), meyveli serin tatlar, tiramisu, damla sakızlı muhallebi menüde öne çıkan diğer lezzetler. Artık kendi ekmeklerini de yapıyorlar, kekikli, kuru domatesli ve gelincikli. Gelincikli ekmekleri yemek yarışmasında derece bile almış... 

Bu sezon paket servisi de yapıyorlar. Yeriniz garanti etmek istiyorsanız akşam yemekleri için de rezervasyon yapmanızda fayda var. Bu arada, bazı pazartesiler kapalı olabiliyor. 
"Bi Yer" 31253 defa görüntülenmiştir