Nerede yemek istersiniz?
  • MENÜ

  • İmkanlar


Son Vapur Meyhane

Harita (enlem, boylam)40.189906, 25.874762
Son Vapur ekibi tarafından 2018'de açılan restoran, eski Rum köyü Zeytinliköy'ün girişinde, gün boyunca köy manzarasına karşı yemek yiyebileceğiniz keyifli bir ortama sahip.

Restoranda 'imroz geleneksel lezzetleri' adı altında adaya özgü yemeklerden örnekler sunuyorlar. Kuzu dolma, buharda oğlak, ahtapot füme, fener balığı kavurma, beğendili karides, horyatiki salata, sıcak ot tabağı, balık simiti öne çıkan lezzetleri. Şarap menüleri özenle oluşturulmuş, yerel şaraplara da yer verilmiş.

Son Vapur'a uğramanız için sebebiniz çok. Bir kere ekip çok deneyimli, sonra konumu harika. Son Vapur, ilk İstanbul'da açılan sonra adaya taşınan, Arek Bey'in 20 yıllık meyhanesinin adı. O yaptığı işten ve adadan vazgeçemeyen biri. Kendi tabiriyle, İmroz'un rüzgarından aldığı güçle adada sadece mekanlar yaratmıyor; sizi yemeğiyle, müziğiyle, sohbetiyle kendinizi iyi hissedeceğiniz bir yolculuğa çıkarıyor. Size de bunun tadını çıkarmak düşüyor.

Geleneksel yöntemlerle pişirilen oğlak ve zengin mezeleri ile Son Vapur Meyhane, adanın en iyi restoranlarından biri, yerinizi garantilemek için önceden rezervasyon yapmanızda fayda var.
"Son Vapur Meyhane" 31305 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • MENÜ

  • İmkanlar