Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


Lavanta Konukevi

Gökçeada merkezde, geçmiş yıllarda ana cadde olan ve günümüzde pazar meydanına bakan ferah bir sokakta yer alan Lavanta Konukevi, iki ayrı katında 2 müstakil ev ile hizmet veriyor. Eski sahibesi Madam Fotini, yıllar önce İstanbul'a bu evi yaptırabilmek için çalışmaya gitmiş ve gönderdiği paralar ile ailesi tarafından yaptırılan bu evde kendisi hiç oturmamış, Selaniğe yerleşmiş.
Ümran Hanım, ahşap tavanlı bu 47 yıllık taş ada evini orjinaline sadık kalarak ve dış görünümünü koruyarak restore ettirmiş. 

Üst kat, 2 yatak odası ile 5 kişinin kalmasına uygun. Evin hem salon hem yatak odasında birer klima konulmuş. Oldukça şık döşenmiş evde tüm beyaz eşyalar, mutfak ekipmanları, çay - kahve makinası, Wi-Fi ve tüm ücretli kanallar ile yabancı kanalların izlenebildiği IP tv da bulunuyor. Yerden ısıtması da bulunan ev kış için de konaklamaya müsait. 

Mor kapılı alt dairede 3 kişi kalabiliyor. Zamanında mutfak olarak kullanılan bu katın ocak kısmı şömineye çevrilmiş.  Evde mini mutfak ve tüm ekipman ile beyaz eşyalar mevcut. Wi-Fi ve Smart Tv bulunuyor. 1+1 ev, doğal olarak serin olduğu için sadece tavan vantilatörü konmuş. 

"Lavanta Konukevi" 1845 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri