Gökçeada » YEME İÇME » Son Vapur Meyhane ::

Son Vapur Meyhane

Harita (enlem, boylam)40.231610, 25.895115
İki yıl adaya ara veren ve Cunda'da yeni bir yer açan Son Vapur ekibi 2017'de Kaleköy Limanın en ucundaki mekanı devraldı. Burası Aya Marina kilisesinin hemen yanında açık havada bir restoran. Hem Kaleköy limanın hem de adanın en eski ve kaliteli restoranlarından biri Son Vapur. Arek uzun yıllar İstanbul’da aynı isimle bir restoran işletmiş, sonra adaya gönül verip yerleşmiş. İşletmeciliği, mutfağı iyi biliyor, o yüzden yıllar içinde haklı bir ün kazanmış.

Son Vapur’un menüsü, deniz ürünleri ve meze ağırlıklı. Ada balıklarına özellikle yer veriliyor menüde. Adaya özgü yemekler her fırsatta yaşatılmaya çalışılıyor.  Balık pastırması, balık simidi, beğendili ahtapot, sıcak ot tabağı hem Cunda hem de adada Son Vapur'un en çok tutulan lezzetleri.

Son Vapur’da bu sene canlı müzik de var. Üstelik bazı akşamlar Midilli'den rembetiko ekibi de geliyor. Restoranın bir bölümü Pembe Kaval Bar olarak kullanılıyor. İsteyen yemek yiyebilir isteyen sadece içkisini içebilir, ama müzik aynı, ortam aynı, sohbet muhabbet aynı...

Yoğun dönemlerde Son Vapur'da akşam yemeği için rezervasyon yapmanızda fayda var....

"Son Vapur Meyhane" 32593 defa görüntülenmiştir