Gökçeada » RESTORAN & KAFELER » Dami ::

Dami

Harita (enlem, boylam)40.190840, 25.872981
Adadan emekli olan astsubay Nejdet Bey ve eşi Türkan Hanım, Rum köyü Zeytinliköy'de doğa manzarasına karşı kurulmuş ufak bir kır restoranı açmışlar. Biraz keyif işi olduğu için de misafir gibi ağırlıyorlar gelenleri. Zeytinliköy'e giden asfalt yol bitip de arnavut kaldırımlı yol başladığında sağda Dami'nin tek katlı taş binasını göreceksiniz. Arabanızı oraya park edebilirsiniz.

Dami'de kahvaltı servisi 10.00-14.00 arasında yapılıyor. Kahvaltılar evdeki gibi, sofradaki bitince yenisi geliyor. Üstelik adanın organik ürünlerini kullanıyorlar. Bal Gökhan'ın Bal Çiftliğinden, reçeller Türkan Hanım'dan, peynirler Elta ve Ada Rüzgarı'ndan. Kahvaltı fiyatı 25 TL.

Manzarası günün her saati çok güzel Dami'nin. 14.00-19.00 arası kahve, ev yapımı ice tea, gelincik şurubu gibi içeçekler, rum tatlısı sütlü börek servis ediliyor. Gündüzleri 2 kadeh Suvla şarap ve yanında peynir tabağının fiyatı 40 TL.

Akşam yemeği 19.00'dan sonra başlıyor. Rezervasyon yaptırarak mezeli, yunan salatalı, rakılı uzun akşam yemeklerine konuk olabilirsiniz. Menüsü et ağırlıklı Dami'nin etleri organik Elta'dan temin ediliyor. Tereyağı soslu dami köfte, çöp şiş, kiremitte oğlak, antrikot ana yemeklerden bazıları...

"Dami" 8142 defa görüntülenmiştir