Gökçeada » RESTORAN & KAFELER » Bi Yer ::

Bi Yer

Harita (enlem, boylam)40.195069, 25.904717
2012 yılında açılan Bi Yer Kafe, adaya renk katan bir mekan. Sadece ada merkezinde değil tüm adada böyle zevkli bir ortamda yemek yiyebileceğiniz mekan fazla değil. O yüzden mutlaka uğrayın, yemeklerin ve ortamın keyfini çıkarın.

Kahvaltılar anne kahvaltısı gibi, herşey ortaya geliyor. Ardından her gün değişen tencere yemekleri, özellikle MSG( aroma arttırıcı gıda katkı maddesi) kullanılmadan sadece tereyağı ve zeytinyağı ile pişiriliyor. Biyer'de oğlak kebabı, kuzu güveç gibi et yemekleri ve rezervasyon yapıldığı takdirde adanın deniz ürünleri de (kalamar, karides, meze ve balık çeşitleri) pişiriliyor.

Pancarlı, otlu soğuk çorbalar yazın çok iyi gidiyor. Rumların ciciryasından esinlenen Biyer Spesiyal çok lezzetli. Kendi yaptırdıkları ince tandır ekmeği üzerine 4 çeşit ada peyniri, zeytinyağı ve sarımsak sosu ile hazırlanıyor, mutlaka denemelisiniz. Açıkcası cicirya'dan çok daha lezzetli olmuş.

Mevsim meyvelerinden hazırladıkları meyve suları, dondurmalı frappe, granito(buzlu espresso), meyveli serin tatlar, tiramisu, damla sakızlı muhallebi menüde öne çıkan diğer lezzetler...

"Bi Yer" 19156 defa görüntülenmiştir