Seabird Tekne Turu

Harita (enlem, boylam)40.231904, 25.893774
Seabird, adada tekne turuna çıkabileceğiniz tek tekne. Kaleköy Liman'a demirli teknesi ile turların başlangıç ve dönüş noktası liman oluyor.

Seabird'ün sabah 12:00, aksam 18:00  arasında gerçekleşen turlarında rüzgarın durumuna göre Tepeköyaltı, şelale, Pirinçburnu, Marmaros, sualtı milliparkı, Mavi koy, mağaralar, Yelkenkaya, kaşkaval(peynir kayalıkları), Güzelcekoy, batıklar, kefalos burnu koyları gezdiriliyor.

Bazı koylarda denize girmek ve dinlenmek için molalar veriliyor. Koylardaki molalar hava durumuna göre belirleniyor. Gezilen bölgelerin büyük bölümü karadan araç ile ulaşıma açık olmayan yerler. Mola verilen yerlerde isteyen olta ile balık da tutabilir. Dünyanın en önemli  kendiliğinden oluşmuş harikalarının içerisinde ilk yüze girmiş bulunan peynir kayalıkları da turların kapsamında yer alıyor.

Tekne 2 katlı olup alt kat masa ve koltuk takımı, üst katta da minder, armut yastıklarla ister güneşlenme ister gölgede seyretme imkanı sunuluyor. Öğlen yemeği teknede, balık, makarna, salata ve içecek olarak veriliyor. Gün boyunca su ve çay ikram ediliyor.

Akşamları tur sonunda limana bağlı bulunan tekne, salaş bir balık lokantası olarak kullanılıp, hem denizin içinde hem de uygun fiyata yemek yeme keyfi tattırıyor.
"Seabird Tekne Turu" 63629 defa görüntülenmiştir