Petrino Kitchen

Harita (enlem, boylam)40.192758, 25.904213

Geçen   yıl   açılan   ve   merkeze   yeni bir  soluk   getiren   Petrino   Gökçeada,  gastropub   konseptindeki restoran bölümüyle de adanın yeme-içme kültüründe özel bir yer edindi. 

Petrino’nun menüsünde, geçen yıl  da  büyük beğeni toplayan ev yapımı hamburgerler ve  yine ev yapımı   taze   makarnalar   öne   çıkıyor.   Merkezin   gittikçe  öne çıkan  sokağına   hakim  konumundaki terasının ambiyansı da yemeklere ayrı bir keyif katıyor. 

İstanbul’dan ailesiyle adaya taşınarak Petrino’yu açan Sinan Türe, mezun olduğu  MSA ve İtalya-PizzaNews School’dan adaya taşıdığı mutfak deneyimini, yine İstanbul’dan gelen profesyonel şeflerle destekliyor. Mutfakta hem mutfak şefi  hem de pasta-ekmek şefi bulunuyor. Ekmeklerden soslara, burger köftelerinden makarnalara her şey Petrino mutfağında günlük olarak hazırlanıp pişiriliyor. Öyle ki şarap tabağındaki roast beef bile şeflerin özel tarifinden…

Servis akşam 19.00’da başlıyor. Alkollü içki olarak sadece bira ve şarap sunulan mekanda, özel bira ve şarap çeşitleri de yer alıyor. Petrino mutfağı öğlenleri ise yemek servisi vermiyor. Sabahları mutfaktan günlük çıkan taze ekmek ve poğaçaların, ev yapımı reçellerin ve yerel ürünlerin yer aldığı zengin serpme kahvaltısı için ise mutlaka rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

"Petrino Kitchen" 1821 defa görüntülenmiştir