Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


Petrino Gökçeada

Harita (enlem, boylam)40.192717, 25.904159

Ada merkezinin en sempatik sokağının sonuna doğru, bir zamanlar papazın yaşadığı ev çok başarılı bir restorasyon ile otel haline getirilmiş. Evin orjinal hali mümkün olduğu kadar korunarak tavan ve yer kaplamalarına, yer mozaiklerine, gömme dolaplarına özellikle dokunulmamış. Böylece ortaya gerçek anlamda butik, etkileyici bir konaklama mekanı çıkmış. 


Petrino rumcada 'taş yapı' anlamına geliyor. 100 yıllık otelin binası taştan ama Rus bir mimar tarafından daha sonra mozaikle kaplanmış. Adada bu şekilde kaplanmış 3 binadan biriymiş burası. Türe Ailesi İstanbul'daki hayatlarını arkada bırakıp adaya yerleşen genç bir çift. Petrino, onların ada maceralarının ismi aynı zamanda...


Otelin kahvaltıları hemen yanındaki restoran bölümünde veriliyor. Sinan Bey aynı zamanda MSA mezunu bir şef. Petrino'ya profesyonel bir mutfak kurmuş. Her sabah lezzetli serpme kahvaltılarla karşılaşacağınız kesin burada... Dışarıya da hizmet veren restoran, İstanbul’dan gelen 4 kişilik şef ekibiyle yemeklerinde de iddialı. 


6 odanın çoğu iki kişilik, sadece bir tanesi suit şeklinde. Fiyatları sezon içinde değişmeyen Petrino Gökçeada’da yaz boyunca çift kişilik oda 350 TL, suit oda ise 450TL. Otel kışın da açık, Ekim’den itibaren geçerli olacak kış fiyatları Eylül başında web sitesinde duyurulacak. 


Adaya renk katan bir mekan Petrino, ister konaklama ister yemek için mutlaka uğramalı...


"Petrino Gökçeada" 4395 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri