Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


Naturel Otel

Harita (enlem, boylam)40.151669, 25.775005
Naturel Otel, 400 yıllık bir çınar ağacının yanıbaşında, köyün en büyük kilisesinin karşısında, 10 sınıfı olan eski bir Rum ilkokulu. Bir zamanlar Türkiye'nin en büyük köyü olan Dereköy'ün ilkokulu 1998 yılında kapanmış. 2010 yılında baştan sona yenilenerek otel olarak hizmete açılmış. Doğma büyüme Dereköylü Yasemin Hanım ve ailesi 40 seneliğine kiralamışlar okul binasını. Kendisi öğretmenlik okumuş, artık öğretmenlik yapmasa da eski bir okulu işletmek onun için anlamlı olmuş. 

Okulun odaları oldukça yüksek tavanları, taş duvarları ile yaz sıcağında bunalmadan kalabileceğiniz ferahlıkta. Çoğu 3 kişilik odalara ek yatak koymak da mümkün. Odalardan biri bu sene asma kat olarak yenilenmiş, aile odası olarak çok ideal.

Otelin önündeki yaşlı çınar ağacının altı serin serin oturabileceğiniz bir çay bahçesi aynı zamanda. Oteli işleten aile, arka bahçeye organik bir bahçe de yapmışlar. Kahvaltıda ve restoranda kullanılan malzemeler bu bahçeden karşılanıyor. Restoranda el açması mantı, börek ve kendi ineklerinin sütüyle yaptıkları sakızlı muhallebi yiyebilirsiniz.

"Naturel Otel" 14329 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri