Gül Hanım Mantı Salonu

Harita (enlem, boylam)40.193831, 25.904578
Ada merkezinde, tam meydanda uzun yıllardır hizmet veren restoran, adalı bir aile tarafından işletiliyor. Şirin Hanım Gökçeada Gastranomi bölümü son sınıfta okuyor. Gül Hanım'da artık 7/24 açık, geç saatte de uğrayabilirsiniz.  

Gül Hanım'da güne zengin bir kahvaltıyla başlayabilirsiniz. Adaya özgü otlu ve patlıcanlı börek, el açması gözleme, menemen kahvaltınızı tamamlayacak lezzetler. Kahvaltıda kendi yaptıkları reçelleri sunuyorlar. Ebegümeci, akasya çiçeği gibi çok farklı lezzette reçeller de yapıyorlar. Karadut suyu, gelincik ve reyhan şerbetlerini de kendileri yapıyor.

Restoranın tüm sebzeleri adadaki çiftçilerden temin ediliyor. Adanın toprağı, havası öyle temiz ki bu sebzelerden yapılan yemeklerin tadı bir başka oluyor. Ege'ye özgü kabak çiçeği dolması çok tutuluyor. Şirin Hanım ebegümeci, gelincik otu, şevketi bostan gibi ada otlarından zeytinyağlılar da hazırlıyor. Izgara gündüzden yakılıyor, köfte ve et çeşitleri yapılıyor. 

Gece servisi çorba çeşitleri ve ev yemekleri ağırlıklı oluyor. Restoranda turlara ve gruplara fiks menü yemek de veriliyor.

"Gül Hanım Mantı" 32077 defa görüntülenmiştir