Nerede yemek istersiniz?
  • Tür
  • MENÜGökçeMadam Kafe

Harita (enlem, boylam)40.192864, 25.904132
Gülay ve Cemil İstanbul'dan adaya yerleşeli yıllar olmuş. 2017'de ada merkezinin en güzel sokağına açtıkları kafeleri, ada merkezinin özgün ve keyifli yerlerinden biri.

Sabahları adalı ürünlerden oluşan zengin bir serpme kahvaltı sunuyorlar. Bazen pişi, bazen sigara böreği, menemen ya da omlet derken, tam bir Ege kahvaltısı  lezzeti yaşıyorsunuz.

Ev yapımı hamburger, patates, kalamar tava, yanına bira, asmaların altında gölgede oturma imkanı, öğle vaktinin sundukları. Kahve çeşitleri de bu sene arttırılmış.  Karamel frappuccino, iced white chocolate gibi bir çok soğuk kahve çeşitleri de bulunuyor menüde.

Kafede şarap önemli bir yer tutuyor. Şarap yanına eşlik edecek peynir ve şarküteri tabakları da bulunuyor. Vişne ve nar şarabı da çok tutmuş geçtiğimiz yıllarda. 

Cemil'in fırında sütlacı çok meşhur. Basit ama herkesin aynı lezzeti tutturamadığı bir tatlı, fırında sütlaç. Meraklısı için sırf bu bile yetecektir Gökçemadam'a uğramak için...

Kafenin Ata menüsü, Atatürk'den esinlenerek oluşturulmuş. Menü, çay bardağında duble rakı, yeşil erik, kavun, beyaz leblebi, zeytin ve beyaz peynirden oluşuyor.

Kafe akşamları bir ege meyhanesine dönüyor. O da ayrı bir hikaye...


"GökçeMadam Kafe" 13975 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Tür
  • MENÜ