GökçeMadam Kafe

Harita (enlem, boylam)40.192864, 25.904132
Gülay ve Cemil İstanbul'dan adaya yerleşeli yıllar olmuş. 2017'de ada merkezinin en güzel sokağına açtıkları kafeleri, ada merkezinin özgün ve keyifli yerlerinden biri.

Sabahları adalı ürünlerden oluşan zengin bir kahvaltı menüleri bulunuyor. Diğer kafelerden farklı olarak serpme kahvaltınızı kendiniz oluşturabiliyorsunuz burada. Mesela peynir tabağı, reçel tabağı, salata tabağı gibi tabaklar oluşturmuşlar, onların arasından seçerek sofranızı kendiniz kurmuş oluyorsunuz. Pişi, menemen, ada sucuğu, sigara böreği gibi kahvaltıya renk veren seçenekleri de unutmamışlar tabi ki.

Ev yapımı hamburger, patates, kalamar tava, yanına bira, asmaların altında gölgede oturma imkanı, öğle vaktinin sundukları. Kahve çeşitleri de bu sene arttırılmış.  Karamel frappuccino, iced white chocolate gibi bir çok soğuk kahve çeşitleri de bulunuyor menüde.

Kafede şarap önemli bir yer tutuyor. Şarap yanına eşlik edecek peynir ve şarküteri tabakları da bulunuyor. Vişne ve nar şarabı da çok tutmuş geçtiğimiz yıllarda. 

Cemil'in fırında sütlacı çok meşhur. Basit ama herkesin aynı lezzeti tutturamadığı bir tatlı, fırında sütlaç. Meraklısı için sırf bu bile yetecektir Gökçemadam'a uğramak için...

Kafenin Ata menüsü, Atatürk'den esinlenerek oluşturulmuş. Menü, çay bardağında duble rakı, yeşil erik, kavun, beyaz leblebi, zeytin ve beyaz peynirden oluşuyor, fiyatı 50 TL. 

Kafe akşamları bir ege meyhanesine dönüyor. O da ayrı bir hikaye...


"GökçeMadam Kafe" 13202 defa görüntülenmiştir