GökçeMadaM Kafe

Harita (enlem, boylam)40.192864, 25.904132
Gülay ve Cemil İstanbul'dan adaya yerleşeli yıllar olmuş. 2017'de ada merkezinin en güzel sokağının ucuna açtıkları kafe, ada merkezinin özgün ve keyifli yerlerinden biri.

Sabahları adalı ürünlerden oluşan zengin bir serpme kahvaltı sunuyorlar. İçerisinde mevsim meyvesi, adalı bir köylüden aldıkları koyun peyniri, loru, domates-biber sosu, karadut reçeli, ada balı, pişisi, ekşi mayalı ekmeği, köy yumurtası bulunan, market ürünlerine özellikle yer vermedikleri doğal bir kahvaltı bu. 

Gökçemadam'ın bu sene çıkardığı Ata menüsü, Atatürk'den esinlenerek oluşturulmuş. Menü, çay bardağında duble rakı, yeşil erik, kavun, beyaz leblebi, zeytin beyaz peynirden oluşuyor, fiyatı 35 TL. 

Menüsünda ızgarada yaptıkları ada kalamarı ve ahtapotu dışında, vejeteryanlar için de bir ızgaraları bulunuyor. Izgara bahçe adını verdikleri yemek, közlenmiş patlıcan içine sarılmış dil peyniri ve fesleğenli köz biberden oluşuyor. 150 gr. köfte ile yaptıkları hamburgerleri çok tutuluyor. Kafede şarap yanına eşlik edecek peynir ve şarküteri tabakları da bulunuyor. 

Gün boyunca lavantalı limonata, kendi yaptıkları soğuk çay çeşitleri, ithal biralar içmek için de uğrayabilirsiniz. 



"GökçeMadaM Kafe" 12351 defa görüntülenmiştir