Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


Yeşil Ev Otel

Harita (enlem, boylam)40.190520, 25.872053
Ada merkezine en yakın ve en bakımlı Rum köyü Zeytinliköy'ün hemen girişinde yer alan otel 2016 yılında açıldı. Yeni bina yapılamayan, koruma altındaki köyde, eski bir Rum evinin restorasyonu ile ortaya çıkmış otel. Zamanında Maria'nın evi olan bina, başarılı bir mimari çalışma ile şirin ve köye çok yakışan bir otel haline gelmiş. Uzun yıllardır adaya gelip giden İstanbullu bir aile tarafından işletiliyor.

Yüksek sezonda standart odaların fiyatı 500 TL.,  suit odaların fiyatı 600 TL.

Otelin karşısındaki açık teras ve bahçe dışarıya da açık bir kafe-restoran. Kahvaltılarınızı nostaljik bir sokak üzerine kurulu bu kafede ağaçların altında yemek keyifli olacaktır. Restoran için gerekli malzemeleri bahçeye ektikleri bostandan karşılıyorlar. Turlar için kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği organizasyonları da yapıyorlar.

2019'da Yeşil Ev'in 3 odası daha oldu. Eski taş bir damdan çevrilen 3 oda, köyün girişinde, otelden 100 metre uzaklıkta ayrı bir binada yer alıyor. Bu üç odanın kahvaltıları kendi verandalarında veriliyor. 3 odayı komple kiralayanlar mutfağını da kapatmış oluyorlar. (son iki fotoğraf)
"Yeşil Ev Otel" 23605 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri