Nerede yemek istersiniz?
  • Tür
  • MENÜSoykan Çiftliği

Harita (enlem, boylam)40.136497, 25.841417
Genç yaşında İstanbul'dan adaya yerleşen Bahadır, toprakla içiçe olmaya karar vererek adanın izole ve doğanın ortasındaki noktalarından birine bir çiftlik kurmuş. Gerçekten de kendi elleriyle kurmuş. Tüm ahşap yapıları kendi yapmış. 5 dönüm arazide ada keçileri, tavukları, köpeği, kedisi, kendi diktiği meyve ağaçları, bostanı var. Su dağdaki kaynaktan elektrik güneş enerjisinden geliyor. Çiftliğin bir köşesini ise sadece 20 kişi ağırlayabildikleri bir kır restoranı olarak değerlendirmiş. Mutfakta annesi de ona yardım ediyor.

Çiftlikte sabahları köy kahvaltısı ve gün boyunca taş fırında pişirilen oğlak eti sunuluyor sadece. Köy kahvaltısında kendi yumurtaları, ada peyniri ve ada balı sunuluyor. Öğlen ya da akşam yemeği için 400 gr. oğlak eti, pilav, domates dilim ve kabuklu patates içeren bir tabak hazırlanıyor. Yanında domates, salatalık söğüş ve patlıcan salatası oluyor. Sebzeler tabiki kendi bahçelerinden. Ev yapımı limonata ve vişne suları anne yapımı. İsteyen ada şarabı olarak Nusret Bey'in organik sertifikalı şaraplarından içebilir.

Çiftliğe rezervasyonla gidiliyor. Oğlak eti için gidecekseniz en az 4 saat öncesinden haber vermelisiniz, çünkü tandır fırınında yavaş yavaş pişiyor et. Çiftlik telefon çekmeyen bir yerde bulunduğu için rezervasyonu ancak 'whatsapp' üzerinden yapabilirsiniz.

Adres tarifi şöyle, merkezden Tepeköy'e doğru giden yolda Tepeköy'e girmeden devam edeceksiniz, daha sonra göreceğiniz Kapıkaya tabelasından sola gireceksiniz ve yaklaşık 6 km sonra çiftliğin tabelasını sağda göreceksiniz.

"Soykan Çiftliği" 31749 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Tür
  • MENÜ