Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


Petrino Hotel

Harita (enlem, boylam)40.192717, 25.904159

Ada merkezinin en sempatik sokağının sonuna doğru, bir zamanlar papazın yaşadığı ev çok başarılı bir restorasyon ile otel haline getirilmiş. Evin orijinal hali mümkün olduğu kadar korunarak tavan ve yer kaplamalarına, yer mozaiklerine, gömme dolaplarına özellikle dokunulmamış. Böylece ortaya gerçek anlamda butik, etkileyici bir konaklama mekanı çıkmış. 

Petrino   rumcada   'taş   yapı'   anlamına   geliyor.   100   yıllık   otelin   binası   taştan   ama   Rus   bir   mimar tarafından daha sonra mozaikle kaplanmış. Adada bu şekilde kaplanmış 3 binadan biriymiş burası.

Türe Ailesi İstanbul'daki hayatlarını arkada bırakıp adaya yerleşen genç bir çift. Petrino, onların ada maceralarının ismi aynı zamanda...

Otelin kahvaltıları hemen  yanındaki restoran bölümünde  veriliyor. Sinan Bey  aynı  zamanda MSA mezunu bir şef. Petrino'ya profesyonel bir mutfak kurmuş. Her sabah lezzetli serpme kahvaltılarla karşılaşacağınız kesin burada... Dışarıya da hizmet veren restoran, İstanbul’dan gelen şef ekibiyle yemeklerinde de iddialı. 

6 odanın çoğu iki kişilik, sadece bir tanesi suit şeklinde. Binanın ana yapısı değişmeden oluşturulan odalara ek yatak koyma şansı bulunmuyor. Ancak 4 yaşına kadar çocukların konaklamasına uygun park yatak konulabiliyor. 

Funda ve Sinan çifti, tüm konukların kendilerini evlerinde hissetmelerini hedeflediklerini söylüyor. Bu özel   ilgi,   henüz   yeni   olmasına   rağmen   adada   özel  bir   yer   edinen   Petrino’nun   misafirlerinde   de karşılığını bulmuş görünüyor.

Adaya renk katan bir mekan Petrino, ister konaklama ister yemek için mutlaka uğramalı...


"Petrino Hotel" 10906 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri