Nerede yemek istersiniz?
  • Tür
  • MENÜMeyhane GökçeMadam

Harita (enlem, boylam)40.193028, 25.904213
Cemil ve Gülay yıllar önce Bozcaada'da tanışan, İstanbul'da yaşadıktan sonra Gökçeada'ya yerleşmiş bir çift. Cemil uzun süre meyhane hayatının içinde olmuş, ama kendini bu işten emekli etmişken bu sene bir süpriz yaparak geri dönüyor. Tekrar meyhaneciliğe dönüşünü kafesinde pişirdiği lezzetli ahtapot ızgaralara borçlu aslında. Geçen yaz birbirinden lezzetli pişirdiği deniz ürünleri ile o kadar övgü toplayınca kafelerini bir meyhaneye çevirmeye karar vermişler.

Meyhanenin balık dolabı çok zengin. Balığınızı görerek seçebildiğiniz fazla bir yer yok adada... Kabak çiçeği dolma, patlıcan avukma, girit ezmesi, ege karması, ekşi elmalı semiz otu Gökçemadam'ın mezelerinden bazıları. İçi eritme peynirli kalamar ızgara, ahtapot ızgara, denizci böreği ara sıcaklar olarak vazgeçilmez. Levrek kavurma, levrek güveç ve mevsim balıkları her daim menüde. Giritten özel olarak getirilen peynirle yapılan ara sıcakları çok özel. Galeta ve fındık unu ile kaplanan peynir, zeytinyağında kızartıldıktan sonra üzerinde bal gezdiriliyor. 

Cemil, adanın sütüyle Yunan usulü koyun yoğurtları mayalıyor. İsteyenler sade isteyenler üzerinde bal, tatlı niyetine yiyebilir. Tatlı olarak fırında sütlaç ise mutlaka denenmesi gereken, başarılı bir çalışma.

"Meyhane GökçeMadam" 2234 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Tür
  • MENÜ