Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


Eflin Otel

Harita (enlem, boylam)40.233739, 25.897910
Cemal ve Şirin, 7 sene önce bir sonbahar günü geldikleri adadan öyle çok etkilenmişler ki Kaleköy'ün tepesindeki antik kalenin penceresinden bakarken dilemişler bu muhteşem manzaranın içinde kendilerine ait bir yerleri olmasını. Ve tam da adaya bayıldıkları o noktada eski bir rum evi almışlar kısa süre içerisinde. Bir süre kendileri oturduktan sonra, burayı bir otele çevirmeye karar vermişler.

Aslına uygun şekilde kendi orjinal taşlarıyla restore edilen otele küçük kızlarının adnı vermişler. Eflin farsçada 'cennete açılan kapı' anlamına geliyormuş. Tam antik kalenin önünde yer alan otelin önü ve arkası hiç kapanmayacak şekilde, manzaraya karşı kurulu. Tanış Ailesi bahçeye çardak bile yapmak istemiyor, manzara bozulmasın diye. Olabildiğince doğal dokuyu korumak istedikleri için klimaları bile özel seçmişler, dışarıdan görüntüyü bozmamışlar.

Odalar oldukça geniş, sade ve şık döşenmiş. Bazıları 3 kişilk, ek yatak da konulabiliyor.

Cemal Bey, kendileri de İstanbul yorgunu oldukları için, büyükşehirlerden gelenlerin neye ihtiyacı olduklarını iyi bildiklerini söylüyor. Huzurlu bir ortam, sessizlik, doğal, yerel ürünlerle dolu kahvaltılar, eski doku burada size vaad ettikleri, bu fırsatı kaçırmayın..."Eflin Otel" 15624 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri