Efibadem

Harita (enlem, boylam)40.193872, 25.904320
Gökçeada'nın Meydani Pastanesi ünlü Efibadem kurabiyesinin yaratıcısı. Adalı Madam Efi'den aldıkları tarifi geliştirerek yarattıkları efibadem, aynı zamanda adanın en iyi marka çalışmalarından biri. Mutlaka tatmalı hatta sevdiklerinize adadan bir hediye olarak götürmelisiniz. 

'Efibadem herhangi bir yerde bulabileceğiniz sıradan bir ürün değil. Onu değerli kılan sadece içindeki malzemelerin kaliteli olması da değil. Malzeme temininden, satış aşamasına kadar imalatın her aşamasını titizlikle yerine getiren ustaların hünerli ellerinin sihirli dokunuşu da değil. Efibadem’in farklı bir ürün olmasının asıl nedeni geçmiş hayatların içinden hiç bozulmadan çıkarılan çok değerli bir eşya gibi hayatımızda yeniden var olmasıdır. Bizler Efibadem'in sadece bir kurabiye değil, Gökçeada ile sizler arasında bir bağ olduğunun bilincindeyiz. ' diyor Meydani Pastanesi.

Meydani ürün yelpazesini sürekli genişletiyor. İmbrassos markası altında zeytinyağı, karadut reçeli, ada balı, dibek kahvesi ve bitkisel cilt kremleri de bulunuyor. İnternet sitesinden online alışveriş yapmak da mümkün.

"Efibadem" 64874 defa görüntülenmiştir