Nerede yemek istersiniz?
  • MENÜ

  • İmkanlar


Ağustos Böceği

Harita (enlem, boylam)40.232429, 25.895276
Adanın yepyeni mekanı Ağustos Böceği, adada olma mutluluğunu pekiştiren mekanlardan biri olmuş. Valeri ve Aşya, çocukluklarından beri yazlarını adada geçiren, adayla bağlarını hep koruyan iki kızkardeş. Babaları adanın ünlü meyhanesi Son Vapur'u işletiyor aynı zamanda. 

Ağustos Böceği, şarap-yemek-kokteyl başlığı ile yola çıkmış. Makarna ve pizza çeşitleri dışında, peynir ve füme et tabağı, sağanaki, kuru kayısılı deniz mahsullü börek, şarap soslu ahtapot menüden seçebileceğiniz bazı yemekler. Şarap olarak Suvla ve Ma'adra şaraplarını içebilirsiniz.

Akşam 7'de açılan mekan, tarihi Valentine Yolu üzerinde, eski bir Rum evinin terasına kurulu. 1400'lü yıllardan kalma Valentine Yolu, yukarı Kaleköy ile limanı birbirine bağlayan patika bir yol. Ağustos Böceği'nde otururken, koca çınar ağaçlarının arkasından göz kırpan denizi, arkanızda adanın kayalık tepelerinden birini, kuş ve böcek sesleri eşliğinde seyredeceksiniz. Adaya çok yakışan tam bir yaz mekanı burası... Mekan küçük olduğu için akşam yemeği için rezervasyon yapmanızda fayda var. Yemek sonrası sadece içki içmek için de uğrayabilirsiniz. Yaz dönemi boyunca akşam 9'da başlayan canlı müzik her gün oluyor.
"Ağustos Böceği" 8492 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • MENÜ

  • İmkanlar